Szkła progresywne zniekształcają obraz i zawężają pole widzenia - MIT.

Dyskomfort widzenia może się zdarzyć w starszych konstrukcjach soczewek (takie szkła progresywne często są oferowane w promocyjnych cenach przez tzw. sieciówki optyczne). Nowoczesna soczewka progresywna dostosowuje się do nie tylko indywidualnej anatomii oka, ale także do sposobu noszenia okularów, a nawet do budowy ciała użytkownika, co zapewnia optymalny komfort widzenia. Dobre szkła progresywne z szerokim polem widzenia nie zniekształcają więc obrazu i nie zawężają pola widzenia. 


Okulary ze szkłami progresywnymi wyglądają jak zwykłe okulary korekcyjne - FAKT.

Na soczewce progresywnej nie widać linii podziału pomiędzy poszczególnymi obszarami korekcji, wobec czego okulary niczym nie różnią się od tych np. do korekcji krótkowzroczności czy dalekowzroczności. Soczewki progresywne są wykonane z doskonałych materiałów. Można je uszlachetniać powłokami antyrefleksyjnymi, a także zamówić jako fotochromowe lub barwione.


Do okularów progresywnych trudno przywyknąć - MIT.

Należy obalić tezę, że do okularów progresywnych trudno się przyzwyczaić. Czas adaptacji trwa tyle samo, co przy zwykłych okularach. Nowoczesne technologie wykorzystane przy projektowaniu i produkcji soczewek progresywnych skracają ten okres do minimum. Aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością, okulary progresywne powinny być dobrane i zamontowane przez optyka, zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Ponadto renomowane zakłady optyczne udzielają gwarancji, na podstawie której, jeżeli wystąpią problemy z adaptacją - producenci mogą wymienić je na okulary jednoogniskowe, dwuogniskowe lub progresywne o innej konstrukcji. Trudności z przyzwyczajeniem mogą wystąpić kiedy zdecydujemy się na szkła progresywne z wąskim polem widzenia, często oferowane w promocjach przez popularne sieci optyczne. Ważnym aspektem w komforcie widzenia w szkłach progresywnych jest precyzyjne dobranie mocy szkieł podczas badania wzroku.


Do szkieł progresywnych można wybrać dowolne oprawy - FAKT.

Istnieje przekonanie, że okulary progresywne muszą mieć duże oprawy. W rzeczywistości personalizacja w doborze soczewek i zaawansowane technologie pozwalają na wybór opraw zgodnie z upodobaniami użytkownika.


Soczewki progresywne nie korygują wszystkich wad wzroku - MIT.

Konstrukcja soczewek progresywnych umożliwia korekcję zróżnicowanych wad wzroku, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm. Stosowanie tego typu soczewek zaleca się już w początkowych fazach prezbiopii. Należy obalić mit, że inne wady wzroku ograniczają możliwość noszenia soczewek progresywnych.


Ceny okularów progresywnych są zróżnicowane - FAKT.

Ceny okularów progresywnych zaczynają się od kilkuset złotych. Ich dokładna wartość zależy od rodzaju wybranych szkieł i materiału, z którego są zrobione. Pamiętajmy jednak, że korzystając z okularów progresywnych - jedna para okularów zastępuje nam dwie, co po dokładnej kalkulacji zawsze rekompensuje poniesiony wydatek.


Wszystkie soczewki progresywne są takie same - MIT.

Nie jest prawdą, że wszystkie soczewki progresywne są takie same. Współcześnie na rynku jest wiele konstrukcji szkieł progresywnych. Są one dostosowane do potrzeb nabywców: specyfiki wykonywanej pracy, wieku lub hobby. 

Jeżeli masz jeszcze wątpliwości czy możesz żyć wygodnie w jednych okularach to umów się na spotkanie z naszym specjalistą.