Okulary progresywne 

Są to szkła dla osób po 45 roku życia, które potrzebują jednych okularów do patrzenia w dal a drugich do czytania. Umożliwiają one wyraźne widzenie na każdą odległość w jednych okularach ! 
Możemy widzieć ostro to co jest daleko, blisko, jak również to co jest w tzw. odległościach pośrednich. Użytkownicy okularów progresywnych mogą swobodnie prowadzić samochód, wyraźnie widząc przyrządy kontrolne i nawigację.Wśród szkieł progresywnych istnieje ich bardzo wiele rodzajów, różnią się między sobą szerokością strefy ostrego widzenia. Jest to najważniejszy parametr, decydujący o jakości szkieł progresywnych. Dodatkowo okularowe soczewki progresywne różnią się jeszcze wielkością zniekształceń w obszarach bocznych. Mogą one przeszkadzać w zerkaniu na boki np. spojrzenie w lusterka samochodu. Najnowsze, innowacyjne konstrukcje optyczne szkieł progresywnych minimalizują to zjawisko. 


Im szerszy jest tzw. kanał progresji tym pole ostrego widzenia jest większe, a patrzenie jest wygodniejsze i bardziej komfortowe. Decydując się na zakup okularów progresywnych konieczne jest uzyskanie informacji od optyka jak szerokie jest pole widzenia ! Można to porównać do sytuacji czy chcemy patrzeć jak przez dziurkę od klucza czy widzieć szeroko i komfortowo. Ważną informacją świadczącą o jakości jest również informacja o producencie soczewek okularowych.

W promocyjnych ofertach popularnych sieci salonów optycznych  proponowane są szkła progresywne o podstawowych konstrukcjach optycznych, które często kończą swój los w szufladzie a nie na nosie.

Firmy jakie gwarantują wysoką jakość widzenia to: japoński producent Hoya, francuska grupa Essilor, Jai Kudo, Jzo, niemiecki producent Zeiss oraz Rodenstock, American Lens, polski producent Szajna. Są to marki gwarantujące jakość swoich produktów o zróżnicowanych cenach. 


Dlaczego szkła progresywne mają różne ceny ?

Progresywne Szerokie      Progresywne Waskie

 

Szczególnie polecamy najbardziej innowacyjne indywidualne progresywne konstrukcje optyczne, które charakteryzują się najszerszym polem widzenia, bardzo łagodnymi i elastycznymi przejściami zmiany mocy. W naszej ofercie szkieł progresywnych mamy produkty takich producentów jak: HOYA - japoński producent optyki okularowej, francuska grupa firm optycznych Essilor - Varilux, Jai Kudo, JZO. 

 


Każda para szkieł progresywnych jest objęta okresem gwarancji adaptacji ! Jeżeli okaże się, że nie będziesz odczuwał właściwego komfortu widzenia w nowych szkłach progresywnych - wymienimy je na inne całkowicie BEZPŁATNIE. Gwarantowane 100 % satysfakcji lub wymiana szkieł.